Tadbirkorlik subyektlari ehtiyojlari uchun tijorat transporti vositalarini xarid qilish uchun buyurtma yuborish
Yuridik shaxslar va yakka tartibdagi tadbirkorlar.
Oʻzbekiston Respublikasi, 100007, Toshkent sh., Mirzo Ulug`bek koʻchаsi, 30.
Arizachi elektron arizani Yagona portal orqali taqdim etayotganda, elektron ariza formasida barcha talab etilgan maydonlarga so`ralgan ma’lumotlarni kiritishi lozim.
Shartnoma imzolash paytida xo`jalik subyektining asosiy muhri va ma’lumot to`rtburchak muhri bilan tasdiqlangan quyidagi hujjat nusxalari dilerga taqdim etiladi:
- Rahbar pasporti;
- Xo`jalik subyekti ro`yxatga olinganligi haqida guvohnoma;
- Litsenziya (qonunchilikda ko`zda tutilgan hollarda);
- Mas’ul shaxsning ishga olinganligi to`g`risida buyruq (qonunchilikda ko`zda tutilgan hollarda).
O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29 mart 1999-yildagi “O`zbekiston Respublikasi davlat hokimiyati va boshqaruv organlarida ish yuritish va ijro nazoratini tashkil etish bo`yicha normativ hujjatlarni tasdiqlash haqida” 140-sonli Qarori;
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirish va davlat xizmatlarini ko'rsatish bilan bog'liq tartibotlarni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi 15 aprel 2014 yildagi PQ-2164-son Qarori.
Elektron arizani Yagona portal orqali taqdim etish bepul amalga oshiriladi.
"JV MAN Auto-Uzbekistan" QK MChJ transport vositalari ro`yxati va narxlari ushbu ilovada taqdim etilgan.
Arizani (xatni) ro`yxatga olish, ariza qabul qilingan vaqtdan 5 kundan ortiq boʻlmagan muddatda amalga oshiriladi.
Avtotransport vositasi 2-270 bank ish kuni ichida taqdim etiladi (arizachi avans to`lovini amalga oshirgan vaqtdan boshlab, hamda transport vositasi konstruksiyasi, omborda ehtiyot qismlar va tayyor mahsulotning mavjudligini inobatga olgan holda).
Arizaning (xatning) ro`yxatga olinganligi haqida elektron ko`rinishdagi bildirgi.
Ushbu xizmatning natijasi boʻlib Yagona portal orqali tadbirkorlik sub’yektlari ehtiyojlari uchun tijorat transporti vositalarini xarid qilish maqsadida shartnoma (xat) olish uchun yo`llangan buyurtmani ro`yxatga olish hisoblanadi.
Arizachi taqdim etgan ma`lumotlarda shubhali va noto`g`ri ma`lumotlar mavjud holatlarda ariza rad etilishi mumkin.

Подача электронной заявки на приобретение коммерческого транспорта производства СП ООО "JV MAN Auto - Uzbekistan" для нужд субъектов предпринимательства
Подача электронной заявки на приобретение коммерческого транспорта для нужд субъектов предпринимательства
Транспорт и услуги по перевозке пассажиров
Юридические лица и индивидуальные предприниматели
Акционерная компания "Узавтосаноат"
Республика Узбекистан, 100007, г. Ташкент, ул. Мирзо Улугбека, 30.
Телефон: (+99871) 140-76-50
При отправке электронного заявления через Единый портал, заявителю необходимо заполнить обязательные поля электронной формы заявки.
Копии нижеперечисленных документов, заверенных основной печатью и информационным штампом хозяйствующего субъекта, предоставляются Дилеру при заключении договора:
- Паспорт руководителя;
- Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта;
- Лицензия (в предусмотренных законодательством случаях);
- Приказ о приеме на работу ответственного лица (в предусмотренных законодательством случаях).
Постановление Кабинета Министров “Об утверждении нормативных документов по делопроизводству и организации контроля исполнения в органах государственной власти и управления Республики Узбекистан”, №140 от 29 марта 1999 г.;
Постановление Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию процедур, связанных с осуществлением предпринимательской деятельности и предоставлением государственных услуг», №ПП-2164 от 15 апреля 2014 г.
Подача электронной заявки через Единый портал оказывается на бесплатной основе. Портфель и ценовой лист продукции СП ООО "JV MAN Auto-Uzbeksitan" можно скачать здесь.
Регистрация заявки (письма) осуществляется в срок, не превышающий 5 дней со дня получения заявки.
Поставка автотранспортного средства осуществляется в срок от 2 до 270 банковских дней (с момента осуществления заявителем авансового платежа, в зависимости от конструкции транспортного средства, а также наличия на складе готовой продукции и запчастей).
Уведомление о регистрации заявки (письма) в электронном виде
Результатом данной услуги является регистрация заявки (письма) на получение договора купли-продажи для приобретения коммерческого транспорта для нужд субъектов предпринимательства через Единый портал.
В регистрации заявки может быть отказано, при наличии недостоверных или искаженных сведений в данных, представленных заявителем.
За несвоевременное оказание услуги субъект предпринимательства имеет право обжаловать в установленном законодательством порядке действие (бездействие) должностного лица дилерского предприятия.