Manzil: O'zbekiston Respublikasi, 100047, Toshkent shahar, А. Temur ko'chasi, 13
• qatnashchilarning umumiy mulkiy va boshqa manfaatlarini ichki va tashqi bozorda, xalqaro ittifoqlar, uyushmalar, birlashmalar, milliy uyushmalar, davlat boshqaruvi va maxalliy organlarida ifodalash va himoya qilish;
• radioelektronika, elektrotexnika va asbobsozlik sanoati mahsulotlarini ishlab chiqaruvchi yuridik va jismoniy korxonalarni tashkil etilishida va ularni rivojlanishida xamkorlik qilish;
• radioelektronika, elektrotexnika va asbobsozlik sanoati mahsulotlarini ishlab chiqaruvchi chet el korxonalari bilan iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish.kt
• elektrotexnika sohasida yagona davlat texnik siyosatini olib borish;
• ilg‘or xalqaro tajribani hisobga olgan xolda radioelektronika, elektrotexnika va asbobsozlik sanoatini barqaror rivojlantirishning istiqbolli strategiyasini belgilash;
• marketing tadqiqotlarini tashkil etish, ichki va tashqi bozorlarda raqobatbardosh mahsulotlarning (ishlar, xizmatlar) yangi turlarini ishlab chiqarishni o‘zlashtirishda, ularning jahon bozorlariga kirib borishida ko‘maklashish;
• uyushma qatnashchilari bo‘lgan korxonalarga resurs va energiyani tejovchi samarali texnologiyalarni joriy etishda, buyumlar va butlovchi materiallar ishlab chiqarishni maxalliylashtirishni rivojlantirishda, korxonalarni zamonaviylashtirish va texnologiyalar bilan qayta jixozlashda, ushbu maqsadlar uchun joriy investitsiyalarni keng jalb qilishda yordam ko‘rsatish;
• korxonalarga axborot xizmatlari ko‘rsatish, muhandis-texnik va boshqaruv xodimlari menejmentining zamonaviy usullarini va bozor sharoitlarida ishlashni egallab olishlari maqsadida ularning malakasini oshirish, ularni tayyorlash va qayta tayyorlashni tashkil etishda ko‘maklashish.
• Radioelektronika, elektrotexnika va asbobsozlik sanoati sohasi O‘zbekiston infrastrukturasi sohalaridan biri hisoblanadi.

- предоставление и защита общих имущественных и других интересов участников на внутреннем и внешнем рынке, в международных союзах, ассоциациях, объединениях и национальных ассоциациях, органах государственного управления;
- сотрудничество с участниками и другими юридическими и физическими лицами в создании и развитии предприятий и организаций, ориентированных на выпуск продукции радиоэлектронной, электротехнической промышленности и приборостроения;
- развитие сотрудничества с иностранными предприятиями, выпускающими продукцию радиоэлектронной, электротехнической промышленности и приборостроения и другими.
- проведение единой государственной технической политики в электротехнической сфере;
- определение перспективной стратегии устойчивого развития отрасли радиоэлектронной, электротехнической промышленности и приборостроения с учетом передового международного опыта и сферы экономики;
- организация маркетинговых исследований, оказание содействия в освоении производства новых видов конкурентоспособной на внутреннем и внешнем рынках продукции (работ, услуг), продвижение их на мировые рынки;
- оказание содействия участникам ассоциации во внедрении эффективных ресурсо- и энергосберегающих технологий, развитии локализации производства изделий и комплектующих, в модернизации и технологическом перевооружении предприятий, широком привлечении для этих целей иностранных инвестиций;
- оказание участникам ассоциации информационных услуг, содействия в организации повышения квалификации, подготовки и переподготовки инженерно-технических и управленческих кадров в целях овладения ими современными методами менеджмента и работы в рыночных условиях.
- Отрасль радиоэлектронной, электротехнической промышленности и приборостроения является одной из инфраструктурных отраслей Узбекистана.