E-mail e.erkinovna@wcu.uz
• xotin-qizlarni ijtimoiy-huquqiy jihatdan qo'llab-quvvatlash, onalik va bolalikni muhofaza qilish, xotin-qizlarning kasbiy, jismoniy, ma'naviy va intellektual jihatdan o'stirish, ularning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, davlat qurilishida faol qatnashishlari sohasidagi umummilliy siyosatni amalga oshirish bo'yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqish va uni hayotga tatbiq qilish;
• xotin-qizlarning sog'lig'ini saqlash, sog'lom oilani shakllantirish, ayollar va oila sportini rivojlantirish, sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish bo'yicha chora-tadbirlar majmuini ishlab chiqish va amalga oshirish;
• xotin-qizlarni ish bilan ta'minlash masalalarini hal etish, ayniqsa qishloq joylarida ularning mehnat va o'qish sharoitlarini yaxshilash, ayollarni tadbirkorlik faoliyatiga jalb etishga qaratilgan dasturlarni tayyorlash va amalga oshirish;
• joylarda (oila, mahallalar, mehnat jamoalari, ta'lim muassasalarida) milliy-diniy an'analarni tushuntirish va ularga rioya qilish, xotin-qizlarning konstitutsiyaviy huquqlarini ro'yobga chiqarish va himoya qilish, buzg'unchi kuchlarning xotin-qizlar ongiga ta'sir o'tkazish, ularni ekstremistik va terroristik faoliyatga jalb etish yo'lidagi urinishlariga qarshi qaratilgan ishlarni samarali tashkil qilish;
• xotin-qizlarning nodavlat notijorat tashkilotlari faoliyatini muvofiqlashtirish va ular bilan samarali hamkorlikni ta'minlash, bu tashkilotlarning sa'y-harakatlarini jamiyatni modernizatsiyalash va demokratik yangilash jarayonlarida, O'zbekistonda jamiyat va davlat qurilishida xotin-qizlarning rolini kuchaytirish bo'yicha chora-tadbirlarni amalga oshirish borasidagi ishlarga yo'naltirish.

100129, Ташкент, ул. Навоий, 30
• разработка и осуществление практических мер по реализации общенациональной политики в сфере социально-правовой поддержки женщин, защиты материнства и детства, профессионального, физического, духовного и интеллектуального роста женщин, по повышению их социальной и общественно-политической активности, активному участию в государственном строительстве;
• выработка и реализация комплексных мер по охране здоровья женщин, формирования здоровой семьи, содействия развитию женского и семейного спорта, пропаганда здорового образа жизни;
• подготовка и реализация программ, направленных на решение вопросов занятости женщин, улучшение условий их труда и учебы, особенно в сельской местности, вовлечение их в предпринимательскую деятельность;
• организация эффективной работы на местах (в семье, махаллях, трудовых коллективах, учебных заведениях) по разъяснению и соблюдению национально-религиозных традиций, реализации и защите конституционных прав женщин, эффективному противодействию попыткам деструктивных сил воздействовать на сознание женщин, вовлечь их в экстремистскую и террористическую деятельность;
• осуществление эффективной координации деятельности и обеспечение взаимодействия с женскими негосударственными некоммерческими организациями, мобилизация их усилий на осуществление мер по повышению роли женщин в процессах модернизации и демократического обновления общества, общественного и государственного строительства в Узбекистане.