+998 71 231-13-82, +998 71 231-14-21neft2004@inbox.uzKo`rib chiqish
• joriy va uzoq muddatli taxminlarni, gaz, neft va neftni qayta ishlash sanoatini rivojlantirishning, tabiiy resurslardan va mavjud ishlab chiqarish salohiyatidan samarali foydalanishning aniq maqsadli ilmiy-texnikaviy, iqtisodiy va ijtimoiy dasturlarini ishlab chiqish;
• respublika iqtisodiyoti hamda aholisining neft mahsulotlari va gazga bo'lgan talab-ehtiyojlarini to'la-to'kis ta'minlash;
• neft va gaz sohasidagi geologiya-qidiruv ishlarining strategik hamda ustuvor yo'nalishlarini belgilash va muvofiqlashtirish, neft va gaz konlarini qazishning samarali tizim va usullarini joriy etish;
• xorijiy mamlakatlar va kompaniyalar bilan iqtisodiy, texnikaviy, texnologik va investitsiya sohasidagi hamkorlikni har tomonlama kengaytirish;
• neft, gaz va neft mahsulotlari respublika hamda jahon bozori kon'yunkturasini o'rganish negizida sarmoyalarni jalb etish;
• gaz ta'minoti va neft mahsulotlari bilan ta'minlash tizimining faoliyati ustidan nazoratni amalga oshirish;

+998 71 231-13-82, +998 71 231-14-21neft2004@inbox.uzПросмотр
• разработка текущих и долгосрочных прогнозов, целевых научно-технических, экономических и социальных программ развития газовой, нефтяной и нефтеперерабатывающей промышленности, эффективное использования природных ресурсов и имеющегося производственного потенциала;
• наиболее полное обеспечение потребностей экономики и населения республики в нефтепродуктах и газе;
• определение и координация стратегических и приоритетных направлений геологоразведочных работ на нефть и газ, внедрение эффективных систем и методов разработки месторождений нефти и газа;
• всемерное расширение экономического, технического, технологического и инвестиционного сотрудничества с зарубежными странами и компаниями;
• привлечение инвестиций на базе изучения конъюнктуры республиканского и мирового рынка нефти, газа и нефтепродуктов;