Ha, mumkin. Mehnat kodeksining 133-moddasiga ko’ra, barcha xodimlarga, shu jumladan o’rindoshlik asosida ishlayotgan xodimlarga, dam olish va ish qobiliyatini tiklash uchun ish joyi (lavozimi) va o’rtacha ish haqi saqlangan holda yillik mehnat ta’tillari beriladi. Shuningdek, Vazirlar Mahkamasining 2012 yil 18 oktyabrdagi
297-son qarori bilan tasdiqlangan O’rindoshlik asosida hamda bir necha kasbda va lavozimda ishlash tartibi to’g’risida nizomning 16-bandiga ko’ra, o’rindoshlik asosida ishlovchi shaxslarga har yilgi asosiy, shuningdek o’rindoshlar haqli bo’lgan qo’shimcha ta’tillar asosiy ish joyidagi har yilgi mehnat ta’tili bilan bir vaqtda beriladi. Agar o’rindoshlik asosida ishlashning birinchi ish yilida xodim olti oydan kam ishlagan bo’lsa, u holda o’rindoshlik asosidagi ishda ta’til uchun ishlangan vaqtga proportsional haq to’lanadi.

"Tрудовые права" - Я работаю по совместительству в эстрадно-цирковом колледже уже год. Имею ли я право на отпуск?
Да, имеете. Согласно статье 133 Трудового кодекса, всем работникам, в том числе и работающим по совместительству, предоставляются ежегодные трудовые отпуска для отдыха и восстановления работоспособности с сохранением места работы (должности) и среднего заработка.
Также в соответствии с пунктом 16 положения «О порядке работы по совместительству и также по нескольким специальностям и должностям», утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №297 от 18 октября 2012года, лицам, работающим на основании совместительства ежегодный основной, а также дополнительные отпуска предоставляются одновременно с отпуском поосновному месту работы.
В случае, если при работе по совместительству в первый рбаочий год сотрудник проработал меньше 6 месяцев, одновременно с отпуском по основному месту работы предоставляется отпуск с оплатой пропорционально времени работы по совместительству;