Mehnat kodeksining 247-moddasiga ko’ra, ota-onalar va vasiylar (homiylar), shuningdek mehnatni muhofaza qilish ustidan nazorat qiluvchi organlar hamda voyaga yetmaganlar ishlari bilan shug’ullanuvchi komissiyalar, agar o’n sakkiz yoshga to’lmagan shaxslar bajarayotgan ishni davom ettirish ular sog’lig’iga ziyon qiladigan yoki ularga boshqacha tarzda zarar yetkazadigan bo’lsa, bunday shaxslar bilan tuzilgan mehnat shartnomasini bekor qilishni talab etishga haqlidirlar. SHuning uchun siz sex boshlig’idan o’g’lingiz bilan tuzilgan mehnat shartnomasini bekor qilishni talab qishingiz mumkin.
Ushbu holatdan qonunchilikda ona-onaning talabi qanday shaklda bo’lishi belgilanmagan. Biroq, bunday talablar ish beruvchiga yozma shaklda taqdim etilishi va unda 18 yoshga to’lmagan shaxs bilan mehnat shartnomasini bekor qilishning aniq asoslari ko’rsatilishi lozim. Bunday asoslarga voyaga yetmagan shaxsning sog’lig’iga ta’sir qiluvchi mehnat shartlari, o’qish jarayoni bilan nomuvofiqligi yoki uning axloq-odobiga ziyon yetkazilayotgani kirishi mumkin.
Ish beruvchi ko’rsatib o’tilgan shaxslarning 18 yoshga to’lmagan shaxs bilan mehnat shartnomasini bekor qilish to’g’risida belgilangan tartibda bergan talabini muhokama qilish huquqiga ega emas.
Yuqoridagilarga ko’ra, sex boshlig’i o’g’lingiz bilan mehnat shartnomasini bekor qilish to’g’risidagi arizangizni olishi bilan mehnat shartnomasini bekor qilishi kerak.

Согласно статье 247 Трудового кодекса, родители, опекуны (попечители), а также органы надзора за охраной труда и комиссии по делам несовершеннолетних вправе требовать прекращения трудового договора с лицами, моложе 18 лет, если продолжение работы угрожает их здоровью или сопряжено с иным ущербом для них. Поэтому вы можете потребовать у начальника цеха прекращения трудовых отношений с вашим сыном.
Законодательство не определяет, в какой форме должно быть предъявлено требование родителей о прекращении трудового договора по данному основанию. Однако, представляется правильным, чтобы такое требование было оформлено в виде письменного заявления, в котором должны быть указаны конкретные причины, наличие которых не позволяет продолжать трудовые отношения с работником, не достигшим 18 лет. Такими причинами могут быть: условия труда, негативно влияющие на здоровье подростка; невозможность сочетания работы с процессом обучения; характер работы, оказывающий вредное влияние на нравственное развитие ребенка и т.д.
Работодатель не вправе обсуждать целесообразность выполнения требований о прекращении трудового договора с работником, не достигшим 18 лет, если такое требование поступило от соответствующих лиц в установленном порядке.
Таким образом, при получении начальником цеха вашего заявления, он обязан прекратить трудовой договор с вашим сыном.