"Fuqarolik holati dalolatnoma yozuvlari" - Familiya, ism va ota ismini o‘zgartirish haqidagi arizani ko‘rib chiqish uchun undiriladigan to‘lovlar miqdori?
Vazirlar Mahkamasining 1994 yil 3 noyabrdagi 533-son qarori bilan tasdiqlangan Davlat boji stavkalarining 5-bandidagi “v” kichik bandiga muvofiq
16 yoshdan 18 yoshgacha bo‘lgan fuqarolar tomonidan familiya, ism, ota ismi o‘zgartirilganligi uchun‎ eng kam oylik ish haqining 50 foizi miqdorida, 18 yoshdan katta fuqarolar tomonidan familiya, ism, ota ismi o‘zgartirilganligi uchun eng kam oylik ish haqining 100 foizi miqdorida undiriladi
Shuningdek, 2012 yil 25 apreldagi “Gerbli guvohnoma shakllarini va ularni berganlik uchun gerb yig‘imi miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida”gi 119-son qaroriga muvofiq yangi gerbli guvohnomalar berganlik uchun (o‘lim haqidagi gerbli guvohnoma bundan mustasno) eng kam oylik ish haqining 15 foizi miqdorida gerb yig‘imi undiriladi

Согласно подпункту «в» пункта 5 Ставок государственной пошлины, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 3 ноября 1994 года № 533, за перемену фамилии, имени, отчества гражданами от 16 до 18 лет взымается государственная пошлина в размере 50 процентов минимальной заработной платы, за перемену фамилии, имени, отчества гражданами свыше 18 лет – 100 процентов минимальной заработной платы.
«Об утверждении форм гербовых свидетельств и размера гербового сбора за их выдачу» от 25 апреля 2012 года № 119, размер гербового сбора за выдачу повторных гербовых свидетельств о рождении, о заключении брака, о расторжении брака установлен в размере 15 процентов минимальной заработной платы за каждое свидетельство.