Qoidlarning 206-bandiga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasining konsullik muassasalari dalolatnoma yozuvlarining birinchi va ikkinchi nusxalarini O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi orqali O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligiga topshirishlari kerak.
Qoidalarning 209-bandiga asosan, O‘zbekiston Respublikasining xorijdagi konsullik muassasalari tomonidan qayd etilgan dalolatnoma yozuvlarining birinchi nusxalari Toshkent shahar adliya boshqarmasining FHDYo arxivida, ikkinchi nusxalari esa – Toshkent viloyati adliya boshqarmasining FHDYo arxivida saqlanadi. Ushbu dalolatnoma yozuvlari bo‘yicha keyingi harakatlar mazkur Qoidalarda belgilangan tartibda Toshkent shahar yoki Toshkent viloyati adliya boshqarmalarining FHDYo arxivlari tomonidan amalga oshiriladi.

Согласно пункта 206 Правил, консульские учреждения Республики Узбекистан должны сдать в Министерство юстиции Республики Узбекистан через Министерство иностранных дел Республики Узбекистан первые и вторые экземпляры записей актов.
На основании пункта 209 Правил, зарегистрированные консульскими учреждениями Республики Узбекистан за границей первые экземпляры записей актов хранятся в архиве ЗАГС управления юстиции города Ташкента, а вторые экземпляры –
в архиве ЗАГС управления юстиции Ташкентской области. Дальнейшие действия
по данным записям актов совершаются архивами ЗАГС управления юстиции города Ташкента или Ташкентской области в порядке, установленном настоящими Правилами.