Xizmatdan foydalanish uchun quyidagi hujjatlar taqdim etilishi lozim:
- O'zbekiston Respublikasining Qonuni "Tovar belgilari, xizmat ko'rsatish belgilari va tovar kelib chiqqan joy nomlari to'g'risida";
- Tovar kelib chiqqan joy nomini ro'yxatdan o'tkazish va tovar kelib chiqqan joy nomidan foydalanish huquqini berish uchun talabnomani tuzish, topshirish va ko'rib chiqish qoidalari.
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Patent bojlari to'g'risidagi nizomni va patent bojlari stavkalarini tasdiqlash haqida" 2006-yil 20-apreldagi 65-sonli qarorida o'rnatilgan tartibda patent boji undiriladi.
7 oy muddatda
Xizmat natijasi bo'lib hujjatlar to'plamini ko'rib chiqish uchun qabul qilinganligi to'g'risidagi xabarnoma olish hisoblanadi
Talabnomada ifodalangan belgilarining himoyaga layoqatlilik mezonlariga nomuvofiqligi
Arizachi Agentlik xodimining ro'yxatga olishni rad etish haqidagi qarori, shuningdek Agentlik mansabdor shaxsining harakati (harakatsizligi) ustidan qonunda o'rnatilgan tartibda shikoyat (Yagona portal orqali) qilish huquqiga ega

Тел.: +998 (71) 232-50-50, +998 (71) 232-50-42
При отправке электронного заявления через Единый портал интерактивных государственных услуг, предоставляются следующие документы в электронном виде:
- Заявляемое обозначение;
- Документ, подтверждающий оплату патентной пошлины.
- Гражданский кодекс Республики Узбекистан;
За предоставление услуг, взимается патентная пошлина, установленная Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан "Об утверждении положения о патентных пошлинах и платах и ставок патентных пошлин и плат ” №65 от 20.04.2006 г.
B течение 7 месяцев
Ответ направляется в электронном виде в личный кабинет пользователя на Едином портале и/или на электронную почту, которая была указана при регистрации на портале
Результатом данной услуги является получение уведомления о принятии пакета документов на рассмотрение
Не соответствие заявленного обозначения критериям охраноспособности
Заявитель имеет право обжаловать решение Агентства об отказе в регистрации наименования места происхождения товара и праве пользования им, а также действие (бездействие) должностного лица Агентства в порядке, установленном законодательством или через ЕПИГУ