Tadbirkorlik sub'yektlari – yakka tartibdagi tadbirkorlar va yuridik shaxslar.
Manzil: O`zbekston Respublikasi, 100031, Toshkent sh., Yakkasaroy tumani, Yusuf Xos Hojib ko’chasi, 31а.
Telefon: +99871 239-89-65
Faks: + 99871 239-47-68
E-mail: ak_uztg@mail.ru
Elektron ariza shaklini 4 (qadam) da ko’rsatilgan tartibda to’ldirish va kerakli hujjatlarni joylash:
1. Tabiiy gazni doimiy yonilg’i sifatida foydalanish vaqti va ko’rsatilgan eng kam talab etilgan bosim haqida to’liq ma’lumot;
2. Ishlab chiqarish quvvati joylashgan o’rni rejasi;
3. Ishlab chiqaruvchi zavodning gazdan foydalanuvchi qurilmasi turi va texnik tavsifnomasi haqida ma’lumot;
4. Litsenziyaga ega loyiha tashkilot tomonidan gazdan foydalanish uchun rejalashtirilgan hajmi haqida bir oy muddatida, bir kun muddatida, bir soat muddatida sarflanadigan zaxira yonilg’isi haqida hisobot.
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 24.06.2014 yildagi «Iqtisodiyot tarmoqlarida gazdan foydalanish qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida» №169-sonli qaroriga binoan 3 (uch) ish kuni muddatida amalga oshiriladi.
Elektron tarzda foydalanuvchi shaxsiy kabinetiga javob yuboriladi.
Ijobiy javob: gaz tarmogʻiga ulanishi uchun texnik reja tayyorlash uchun TSh beriladi (gaz ta’minoti faoliyati tizimi rejasini qilish huquqiga ega litsenziyasi boʻlgan loyiha tashkilotga murojaat etiladi).
Salbiy javob: ko’rsatilgan hujjatlarda yetishmovchilik bo’lganida, ularni bartaraf etish uchun tavsiya beriladi.
1. Ariza shakli toʻliqmas yoki notoʻgʻri toʻldirilganda;
2. Taqdim etilgan ma'lumot ish faoliyatiga tegishli boʻlmaganda;
3. Qonunlarda belgilangan boshqa cheklanmalar boʻlganida.
Arizachi sifatsiz ko`rsatilgan xizmat uchun va mas'ul xodimning e'tiborsizligi ustidan qonun doirasida yuqori turuvchi tashkilotlarga murojaat yuborish huquqiga ega.

Подача электронного заявления на выдачу технических условий (ТУ) для подключения к сетям газоснабжения субъектов предпринимательства.
Субъекты предпринимательства - индивидуальные предприниматели и юридические лица.
Акционерная компания «Узтрансгаз»
Адрес: Республика Узбекистан, 100031, г. Ташкент, Яккасарайский район, ул. Юсуф Хос Хожиб, 31а.
Телефон: (+99871) 239-89-65
Факс: (+99871) 239-47-68
Следует заполнить электронную форму заявления в 4 (четыре) шага, а также прикрепить нижеследующие документы:
1. Подробная информация о периоде использования природного газа в качестве основного топлива, с указанием минимально требуемого давления;
2. План расположения производственных мощностей;
3. Сведения о типе и технических характеристиках газоиспользующего оборудования завода изготовителя;
4. Расчет планируемых объемов потребления газа, с разбивкой месячных, суточных и часовых расходов газа, с учетом использования резервного топлива со стороны лицензированной проектной организации.
Услуга предоставляется бесплатно.
3 (три) рабочих дня, в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 24.06.2014 г. № ПКМ-169 «Об утверждении правил пользования газом в отраслях экономики».
Ответ будет предоставлен заявителю в личный кабинет в электронном виде.
При положительном ответе: предоставление ТУ для подготовки проектно-технической документации (ПТД) на подключение к газовым сетям (обращается в проектную организацию, имеющую лицензию на право осуществления деятельности по проектированию систем газоснабжения).
При отрицательном ответе: указываются недостатки в приложенной документации с приложением к ответу рекомендации по их устранению.
Заявитель имеет право обжаловать качество услуги, причины отказа, несвоевременное оказание услуги, а также действие (бездействие) должностного лица госучреждения в установленном законодательством порядке.