"Dori-Darmon" AK dorixonalar tarmog'ida mavjud dori vositalari haqida ma'lumot izlash, dorixonalarning telefon raqamlarini va joylashgan manzilini aniqlash
Manzil: 100021, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent sh., Chorsu maydoni, 21
Telefon: (+998 71) 120-48-48 / 281-43-12
Faks: (+998 71) 120-38-09
Mo'ljal: "Toshkent Savdo Markazi".
Avtobuslar: №91, №147, №68, №28, №64, №122.
Ish vaqti: Dushanba-Juma 9:00 dan 18:00 gacha
Ma'lumot uchun telefonlar: 1002, 120-38-00.
Fuqarolar murojaatlari uchun: 120-16-61
Yagona portalda ro'yxatdan o'tish, dori vositalari va tibbiy buyumlar nomini ko'rsatish so'ralgan so'rovnoma shaklini to'ldirish, tuman va hudud nomini belgilash
Bir zumda.
Xizmat natijasini bir zumda Yagona portalda foydalanuvchi monitorida namoyon bo'ladi.
Bu interaktiv xizmat foydalanuvchiga quyidagilarga yordam beradi “Dori-Darmon” AK orqali Toshkent shahri bo'yicha dorixonalar tarmog’ining joylashgan o'rni, manzili va telefon raqami haqidagi ma'lumotlarni olishga hamda, dorixonalar tarmog’ida mavjud dori vositalari va tibbiy buyumlarning borligi, narxi bu yoki boshqa dorixonada bor-yo'qligi haqida ma'lumot olish.
Xizmat ko'rsatish quyidagi hollarda rad etilishi mumkin:
• So'rov shaklining to’liqmasligi yoki noto’g’ri to’ldirilganligi;
Xizmatni qabul qiluvchi ariza bo’yicha ko’rsatilgan sifatsiz xizmat, shuningdek rasmiy muassasa harakati (harakatsizligi) ustidan qonunda belgilangan tartibda shikoyat qilish huquqiga ega.

Время работы: Понедельник-Пятница с 9:00 до 18:00
Регистрация на Едином портале, заполнение формы запроса, в котором указывается наименование лекарственных средств и изделий медицинского назначения, регион и район.
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан №181 от 23 августа 2007 года "О мерах по дальнейшему совершенствованию взаимодействия органов государственного и хозяйственного управления, государственной власти на местах с юридическими и физическими лицами с использованием информационно-коммуникационных технологий".
Услуга – бесплатная
Мгновенно
Пользователь получает результат мгновенно на Едином портале
Интерактивная услуга поможет найти нужную в данный момент потребителю в режиме онлайн информацию о наличии, цене, того или иного лекарственного средства и изделий медицинского назначения в той или иной аптеке, а также информацию о номере телефона, адреса и местоположении в соответствии с запросом по сети аптек АК “Дори-Дармон” по городу Ташкент.
Основания для отказа в оказании услуги являются:
- неполное или неправильное заполнение формы запроса;
Получатель услуги имеет право обжаловать некачественное оказание услуги по рассмотрению заявления, а также действие (бездействие) должностного лица учреждения в установленном законодательством порядке.