O'lchashlarni bajarish uslubiyatini attestatlash va uni Davlat reyestrida ro'yxatdan o'tkazish uchun elektron ariza taqdim etish
Davlat metrologiya nazorati sohasida qo'llaniluvchi o'lchashlarni bajarish uslubiyatini (keyingi o'rinlarda - O'BU) attestatlashga shartnoma olish va uni Davlat reyestrida ro'yxatdan o'tkazish uchun "O'zstandart" Agentligi Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy tadqiqot instituti (SMSITI) va "Metrologiya xizmatlari ko'rsatish markazi" DKga elektron ariza taqdim etish.
Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy tadqiqot instituti (SMSITI)
Manzil: O'zbekiston Respublikasi, 100059, Toshkent sh., Cho`pon ota k-si, 9 v.
Telefon: +998 (71) 250-15-00
Faks: +998 (71) 253-71-34
E-mail: info@smsiti.uz
Veb sayt: www.smsiti.uz
"Metrologiya xizmatlari ko'rsatish markazi" DK
Manzil: O'zbekiston Respublikasi, 100049, Toshkent sh., Farobiy k-si, 333 «A».
Telefon: +998 (71) 150-26-03, 150-26-13
Faks: +998 (71) 150-26-15, 150-26-14
E-mail: metrolog@mxkm.uz, info@mxkm.uz
Veb sayt: www.mxkm.uz
• Aniqlik normalari yoki O'BUning aniqligiga doir boshlang'ich talablar.
• O'BUni metrologik attestatlash dasturi (O‘z DSt 8.016ga muvofiq).
Xizmat uchun to'lov metrologiya, normativ va texnik hujjatlarning metrologik ekspertizasi sohasidagi ilmiy-tekshiruv ishlarini o'tkazish bo'yicha mehnat hajmi kalkulyatsiyasiga muvofiq amalga oshiriladi.
2 ish kuni ichida arizachi shartnoma loyihasini oladi.
Shartnoma Yagona portal orqali foydalanuvchi shaxsiy kabinetiga va/yoki foydalanuvchi Yagona portalda ro'yxatdan o'tishda ko'rsatgan pochta manziliga yuboriladi.

Подача электронного заявления на аттестацию методик выполнения измерений с дальнейшей регистрацией в Государственном реестре методик выполнения измерений
Подача электронного заявления на получение договора и аттестацию методик выполнения измерений (далее - МВИ), применяемых в сфере распространения государственного метрологического контроля и надзора, с дальнейшей регистрацией в Госреестре методик выполнения измерений в Научно-исследовательский институт стандартизации, метрологии и сертификации (НИИСМС) и ГП «Центр по оказанию метрологических услуг» Агентства «Узстандарт».
Научно-исследовательский институт стандартизации, метрологии и сертификации (НИИСМС)
Адрес: Республика Узбекистан, 100059, г. Ташкент, ул. Чупон-ота, 9 в.
Телефон: +998 (71) 250-15-00
Факс: +998 (71) 253-71-34
E-mail: info@smsiti.uz
Веб сайт: www.smsiti.uz
ГП «Центр по оказанию метрологических услуг»
Адрес: Республика Узбекистан, 100049, г. Ташкент, ул. Фаробий, 333 «А».
Телефон: +998 (71) 150-26-03, 150-26-13
Факс: +998 (71) 150-26-15, 150-26-14
E-mail: metrolog@mxkm.uz, info@mxkm.uz
Веб сайт: www.mxkm.uz
• Нормы точности или исходные требования к точности МВИ.
• Программа метрологической аттестации МВИ (в соответствии с O‘z DSt 8.016).
Плата за выполнение услуг взимается согласно калькуляции трудоёмкости по проведению научно-исследовательских работ в области метрологии, метрологической экспертизы нормативной и технической документации.
В течение 2-х рабочих дней заявитель получает проект договора.
Договор направляется в личный кабинет пользователя на Едином портале и/или на электронную почту, которая была указана при регистрации на Едином портале.