Standart namunalarni attestatlash va o'lchash vositalari Davlat reyestrida ro'yxatdan o'tkazish uchun elektron ariza taqdim etish
Standart namunalarni (SN) attestatlashga shartnoma olish va o'lchash vositalari Davlat reyestrida ro'yxatdan o'tkazish uchun "O'zstandart" Agentligi Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy tadqiqot instituti (SMSITI)ga elektron ariza taqdim etish.
Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy tadqiqot instituti (SMSITI)
Manzil: O'zbekiston Respublikasi, 100059, Toshkent sh., Cho`pon ota k-si, 9 v.
Telefon: +998 (71) 250-15-00
Faks: +998 (71) 253-71-34
E-mail: info@smsiti.uz
Veb sayt: www.smsiti.uz
Xizmat uchun to'lov metrologiya, normativ va texnik hujjatlarning metrologik ekspertizasi sohasidagi ilmiy-tekshiruv ishlarini o'tkazish bo'yicha mehnat hajmi kalkulyatsiyasiga muvofiq amalga oshiriladi.
2 ish kuni ichida arizachi shartnoma loyihasini oladi.
Shartnoma Yagona portal orqali foydalanuvchi shaxsiy kabinetiga va/yoki foydalanuvchi Yagona portalda ro'yxatdan o'tishda ko'rsatgan pochta manziliga yuboriladi.

Подача электронного заявления на аттестацию стандартных образцов с дальнейшей регистрацией в Государственном реестре средств измерений
Подача электронного заявления на получение договора и аттестацию стандартных образцов (СО) с дальнейшей регистрацией в Государственном реестре средств измерений в Научно-исследовательский институт стандартизации, метрологии и сертификации (НИИСМС) Агентства «Узстандарт».
Научно-исследовательский институт стандартизации, метрологии и сертификации (НИИСМС)
Адрес: Республика Узбекистан, 100059, г. Ташкент, ул. Чупон-ота, 9 в.
Телефон: +998 (71) 250-15-00
Факс: +998 (71) 253-71-34
E-mail: info@smsiti.uz
Веб сайт: www.smsiti.uz
Плата за выполнение услуг взимается согласно калькуляции трудоёмкости по проведению научно-исследовательских работ в области метрологии, метрологической экспертизы нормативной и технической документации.
В течение 2-х рабочих дней заявитель получает проект договора.
Договор направляется в личный кабинет пользователя на Едином портале и/или на электронную почту, которая была указана при регистрации на Едином портале.