​Chet el tovarlarining harakatiga bojxona to‘lovlari to‘lanishini ta’minlash bo’yicha korxonalar ma’lumotnomasiga korxonani kiritish uchun elektron murojaat yuborish
Chet el tovarlarining harakatiga bojxona to‘lovlari to‘lanishini ta’minlash bo’yicha korxonalar ma’lumotnomasiga korxonani kiritish uchun elektron murojaat yuborish.
Bojxona
O’zbekiston Respublikasi bojxona chegaralari avtomobil transporti orqali tovarlarni olib o’tishga manfaatdor shaxslar.
O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi
Manzil:100003, Toshkent shahar, O'zbekiston shoxko'chasi, 3-uy
Telefonlar: +998 (71) 120-76-00 (5303)
Faks: +998 (71) 120-76-41
E-mail: info@customs.uz
Web-sayt: www.customs.uz
10 kun.
Bojxona to‘lovlari to‘lanishini ta’minlanganligini tasdiqlovchi hujjat joriy qonunchilikka to'g'ri kelganida, hududiy boshqarma bojxona to‘lovlari to‘lanishini ta’minlanganligini tasdiqlovchi ma'lumotlarni bojxona tizimiga kiritadi va ushbu tizim avtomatik tarzda identifikatsia kodini shakillantiradi hamda Yagona portal orqali ma'sul shaxsga beradi.
Indentifikatsia kodini olish.
Taqdim etilgan ma'lumotlar va bojxona to‘lovlari to‘lanishini ta’minlanganligini tasdiqlovchi hujjat joriy qonunchilikka to'g'ri kelmaganida.
Arizachi murojaati noqonuniy rad etilganda javobgar tashkilotga telefon, elektron pochta, shuningdek shaxsan tashrif buyurish orqali shikoyat qilishi mumkin.
Jismoniy yoki yuridik shaxslar qabul qilingan qarordan norozi bo'lgan taqdirda, davlat tashkilotidagi mansabdor yoki vakolatli shaxs tomonidan qayerga va qanday murojaat qilishi mumkinligi to'g'risida ma'lumot berilishi lozim.
Davlat tashkilotidagi mansabdor yoki vakolatli shaxs murojaat bo'yicha qabul qilingan qaror natijasi ustidan nazorat olib borishga majburdir.

Подача электронного заявления для внесения предприятия в справочник предприятий по обеспечению уплаты таможенных платежей за перемещение иностранных товаров
Подача электронного заявления для внесения предприятия в справочник предприятий по обеспечению уплаты таможенных платежей за перемещение иностранных товаров.
Заинтересованные лица, перемещающие товары через таможенную границу Республики Узбекистан автомобильным транспортом.
Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан
Адрес: Республика Узбекистан, 100003, г. Ташкент, пр. Узбекистанский, д. 3
Телефон: +998 (71) 120-76-00 (5303)
Факс: +998 (71) 120-76-41
Адрес электронной почты: info@customs.uz
Официальный веб-сайт: www.customs.uz
10 дней.
В случае соответствия документа, подтверждающего обеспечение уплаты таможенных платежей действующему законодательству, территориальное управление вносит данные по обеспечению уплаты таможенных платежей в информационную систему ГТК и данная система автоматически присваивает идентификационный номер, передает его уполномоченному лицу через Единый портал интерактивных государственных услуг.
Получение идентификационного кода.
Несоответствие представленных сведений действительности и документа, подтверждающего обеспечение уплаты таможенных платежей действующему законодательству.
Пользователь может обжаловать неправомерный отказ путем обращения в ответственный орган по телефону, через электронную почту, а также в явочном порядке в указанный адрес.
Должностное или иное уполномоченное лицо государственного органа, принявшего решение по обращению, обязано разъяснить порядок его обжалования, если пользователь не согласен с ним.
Государственный орган, рассмотревший обращение, его должностные или иные уполномоченные лица обязаны контролировать исполнение решения, принятого по результатам рассмотрения обращения.